[PROTOTYPE] Insection

Temat poświęcony prototypowi Insection. :slight_smile:

A co to jest tu takie?

Temat dla zainteresowanych, czyli póki co Twój i mój. xD

Jak dla mnie “gra imprezy” Pixel Heaven :slight_smile: Udalo mi sie przy niej spedzic sporo czasu i ze wszystkich gier AM Labu podobała mi się najbardziej. A to o tyle ciekawe, ze o ile w przygodowki lubilem zawsze grac i sporo gralem, to w platformówki raczej nie wiele.

Plusy tego co widziałem:

• koncepcja gry, czyli spowalnienia czasu i łuk, sprawdza się poprostu bardzo dobrze.
  • proste zasady. Krótki tutorial wystarczył abym załapał o co chodzi i mógł cieszyć się grą.
  • dopracowane sterowanie. Już na tym etapie wydaje mi się bardzo dobre, nic nie przeszkadzało mi w grze, wszystko było intuicyjne, postac reagowała jak dla mnie prawidłowo.
  • Fajne pomysły na gameplay/zagadki. Elementy wymagające zręczności i szybkości działania dawały dużo radości i satysfakcji, zwłaszcza jeśli udało mi się odpowiednio użyć slow motion.
  • Gra mnie nie frustrowała, miała odpowiedni poziom trudności. Jak zdarzył się etap który musiałem kilka razy powtarzać to wiedziałem, że to bardziej z mojej winy i że muszę się bardziej postarać żeby dany etap przejść.

Minusy

• Grafika, a tak naprawdę tylko pierwszy plan, bo backgroundy są okej. Nie wiem czy to finalna koncepcja, aby postaci i pierwszy plan były czarne, czy może to kwestia prototypu, ale szczerze mówiąc sam osobiście wolałbym aby całość była kolorowa. Rozumiem, że tego typu stylistyka jest obecna w grach i są ludzie którzy ją lubią/akceptują, ale ja wolałbym coś na czym bym mógł oko zawiesić. Macie super grafików którzy daliby radę wykreować prawdziwy majstersztyk graficzny, nie musicie się silić na styl graficzny w stylu Indie :slight_smile:
  • Mam obawy co będzie dalej, czy ta mechanika (typ rozgrywki) wystarczą aby na dłużej przykuć do monitora, po jakimś czasie nie znużyć. Domyślam się, ze pracujecie nad dodatkowymi elementami gameplayu które urozmaicą rozgrywkę na kolejnych etapach gry, na pewno to by było na plus.

To by było na tyle, gra jest naprawdę super, powinniście w ten projekt zainwestować jak najwięcej czasu i środków. Powodzenia.

Cześć! Chciałem zapytać jak idą prace nad Insection? Testowałem wszystkie Wasze gry na Pyrkonie i Insection wraz z Bladebound bardzo mi się spodobały. Bardzo mnie ciekawi jak ta gra rozwinęła się od tamtej pory.

Pozdrawiam!

Bardzo :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pozdrawiam.

Paweł, a może by tak troszkę więcej? :smiley:

Hej, screeny miały się pojawić przy poprzednim poście, ale spotkania, na których musiałem być weszły mi w drogę.

Kurde, klimat tej gry jest zarąbisty! Nawet na szczyt dżungli zagości bohater :smiley: Ale i tak najbardziej mnie cieszy, że projekt nie został porzucony! Trzymam kciuki za Was!